SPRAWOZDANIE

AKTUALNOŚCI

ZARZĄD FUNDACJI

RADA FUNDACJI

KRONIKA

FESTYN PDF Drukuj Email

FESTYN "OTOCZMY TROSKĄ DZIECI"

Wszystko dla dzieci

4 września br w niedzielę na placu przy SP w Przeźmierowie odbył się festyn zorganizowany przez Fundację Otoczmy Troską Życie. Impreza pod hasłem „Otoczmy Troską Dzieci” w zamierzeniach prezes fundacji Barbary Nowak ma być cykliczną propozycją zaangażowanej zabawy dla rodziców i dzieci w różnym wieku. Niedzielne popołudnie pokazało, że chętnych do żegnania lata śpiewem i  tańcem nie zabrakło.

Przebojem festynu były konkursy, które przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych, w wydzielonych miejscach. Po przejściu wszystkich konkurencji dzieci odbierały nagrody a następnie brały udział w losowaniu wielkiego misia.


Gwiazda festynu Pani Ewa Kowalska śpiewała z dziećmi swoje piosenki oraz inne przeboje dziecięce, a także zachęcała do  tańca . W zabawach towarzyszyli jej pluszowi ulubieńcy dzieci: czerwony pies Cliford i Hello Kitty. Zespół Modraki jak zwykle zachwycił nas śpiewem, tańcem, kolorowymi strojami i profesjonalnie wykonanym programem artystycznym.

Wyobraźnią i talentem plastycznym można było wykazać się biorąc udział w konkursie rysunkowym na zilustrowanie nazwy fundacji „Otoczmy Troską Życie”. Wyniki konkursu ogłosimy na łamach październikowej sąsiadce- czytaj.

Wiele ciekawych rzeczy działo się nie tylko na scenie- schodach wejściowych do szkoły ale również na terenach przyległych. W przyszkolnym parku młodsze dzieci z uśmiechem na twarzy i pełną koncentracją wykonywały zadania zręcznościowe. Na boisku do koszykówki starsze dzieci wykazywały się w licznych konkurencjach sportowych. Wszystkie zabawy przebiegały pod okiem  doświadczonych animatorów. Organizatorów festynu czynnie wspierali harcerze z Gromady

Dzieci, które wzięły udział w konkursach zostały nagrodzone upominkami z firmy Kukardka, Derform , Philips, Osram, Nowa France , Klub Malucha Tęcza Dzieciom oraz słodyczami z P.P.H.U Millano i przekąskami z firmy Lorenz Balhsen Snack- World. Nagrody-upominki otrzymało ponad 300 dzieci zarówno uczestnicy zabaw , pomagający - harcerze jak i członkowie  zespołu Modraki. Dorośli mogli degustować kawę MK Caffe oraz słodycze. Aktywni rodzice, którzy włączyli się w pląsy ze swoimi  dziećmi otrzymali również  upominki. Nie zabrakło też festynowych atrakcji: waty cukrowej, popcornu , zjazdów ze zjeżdżalni dmuchanych oraz skoków na trampolinie .

Oprócz tego rodzice razem z dziećmi zostali zaproszeni do wspólnej  zabawy prowadzonej przez panią Ewę Kowalską. Mali artyści mogli zaprezentować swoje umiejętności ilustrując nazwę fundacji, śpiewając lub tańcząc. Każdy mógł znaleźć sposób na wyrażenie swojej ekspresji dodatkowo otrzymując za to miłe upominki. Zmęczone udziałem w zabawach dzieciaki obejrzały występ Modraków by na koniec nauczyć się pląsów prowadzonych przez harcerzy. Zapytane przez nas dzieci o to co im się najbardziej podobało stwierdziły, że „najfajniejsze były pląsy i super prezenty”.

Jak podkreśliła pani Barbara Nowak pogoda jak i frekwencja dopisała ma więc nadzieję, że mieszkańcom spodobała się ta rodzinna impreza, która tym razem miała również na celu zapoznanie mieszkańców z pracą fundacji.