SPRAWOZDANIE

AKTUALNOŚCI

ZARZĄD FUNDACJI

RADA FUNDACJI

KRONIKA

Relacje z fesynu 2012 PDF Drukuj Email
RELACJE Z II EDYCJI FESTYNU " OTOCZMY TROSKĄ DZIECI"

…. z potrzeby serca....

…......... Pożegnanie lata...........

W niedzielę 9 września na terenie Szkoły Podstawowej   im. gen. J. Dowbora Muśnickiego w Lusowie dzieci wraz z rodzicami  wzięły udział w licznych konkursach i zabawach   na drugim festynie zorganizowanym przez fundację „Otoczmy Troską Życie”.

Piękna pogoda zachęciła do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w gronie rodzinnym  i przyniosła wszystkim wiele radości. Dużo działo się na scenie i wokół.. Występy Orkiestry Dętej  Da Capo Junior z Tarnowa Podgórnego, Chóru Vivace, Zespołu Ewy Kowalskiej  „Rytm” przeplatane były konkursami dla rodziców i dzieci oraz wspólnymi tańcami. Dodatkową atrakcją był wóz strażacki no i oczywiście strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lusowie, którzy włączyli się czynnie do zabaw wykazując  się dużą sprawnością między innymi podczas przeciągania liny.

Dla wszystkich chętnych poszerzenia swojej wiedzy historycznej swoje zbiory udostępniło Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje z logopedą Panią Katarzyna Zajdowską oraz lekarzem ortopedą Panem Marcinem Rygierem - tworzyły się nawet spore kolejki.

Wyobraźnię i talentem plastyczny można było wykorzystać  biorąc udział w konkursie rysunkowym

pt. „ Wszystkie dzieci nasze są”.

Pod okiem doświadczonych animatorów dzieci wykazywały się zręcznością  w 6 konkurencjach dostosowanych do wieku uczestnika . Za udział w konkursach zostały nagrodzone upominkami z firm Kukardka, Derform , Osram, Nowa France , Żłobek Tęcza oraz słodyczami  z P.P.H.U Millano i przekąskami z firmy Lorenz Balhsen Snack- World.

Fundacja  częstowała spragnione dzieci  soczkami , słodyczami oraz obdarowywała drobnymi upominkami.

W organizację festynu czynnie włączyła się Rada Rodziców  czyli rodzice  . Przepyszne wypieki oraz pyry z gzikiem mogły zadowolić nawet najwybredniejsze podniebienia.

Nie zabrakło też festynowych atrakcji zjazdów ze zjeżdżalni dmuchanych oraz skoków na  trampolinie .

Chcemy jeszcze raz podziękować  tym, którzy udzielili nam pomocy w trakcie organizacji i realizacji festynu : władzom Gminy Tarnowo Podgórne , Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Lusowie, Radzie Rodziców,  pracownikom  szkoły i  sponsorom, Pani Annie Grajek i pracownikom muzeum , lekarzom konsultantom oraz wszystkim   współpracownikom.

Dziękujemy !!!!