SPRAWOZDANIE

AKTUALNOŚCI

ZARZĄD FUNDACJI

RADA FUNDACJI

KRONIKA

Festyn 2013 PDF Drukuj Email

...... z potrzeby serca.....

Festyn „Otoczmy Troską Dzieci” w Ceradzu Kościelnym


Już po raz trzeci odbył się festyn zorganizowany na pożegnanie lata przez Fundację „ Otoczmy Troską Życie”. Tym razem gościliśmy na terenie Szkoły Podstawowej w Ceradzu Kościelnym. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła dzieci i rodziców do licznego przybycia na teren szkoły. Można było wziąć udział w licznych konkursach, wykazać się zręcznością, zdolnościami plastycznymi oraz logicznym myśleniem na poziomie dostosowanym do swojego wieku. Starsze dzieci, jako uzupełnienie konkursowych zmagań zapoznawały się z zasadami pierwszej pomocy.

Dla wszystkich uczestników festynu wystąpił chór VIVACEA Zespołu Szkół z Pamiątkowa. Dzieci zachwyciły nas pięknym śpiewem, którego efekt został wzmocniony przez naturalną scenografię – piękny, krajobraz okolicy. Mogliśmy również posłuchać muzyki na żywo, granej na akordeonie i wspólnie odpłynąć „Parostatkiem”. Nie zabrakło również akcentów tanecznych w egzotycznych rytmach i zabawach ruchowych.

Było również poetycko, muzycznie i tanecznie. Przed małymi i dużymi widzami otworzył się zaczarowany świat za sprawą teatru „Droga” im. Jana Pawła II. Zobaczyliśmy spektakl „Historie" na motywach opowiadań Bruna Ferrero według scenariusza i reżyserii Moniki Jarmark. Udało się połączyć zabawę z edukacją.

Rodzice i dzieci skorzystali z konsultacji ortopedycznych i logopedycznych.

Fundacja częstowała dzieci soczkami i słodyczami a rodziców kawą, dzięki życzliwości firmy Strauss Caffe Poland. Dzieci zostały obdarowane upominkami, dzięki życzliwości firm: Nowa France – Przeźmierowo, Baron –Przeźmierowo, Herliz –Baranowo, , DERFORM – Sady, Lorenz Bahlsen Snack – World – Sady, Osram Polska , Jowat- Sady oraz  Kukardka.

Na zakończenie festynu odbyło się losowanie głównej nagrody., Wielkiego Białego Misia, który trafił do Michałka z  Ceradza Kościelnego (na zdjęciu)

Festyn został zrealizowany z w ramach zadania publicznego „ Organizacja festynu „Otoczmy Troską Dzieci” z Gminą Tarnowo Podgórne. Chociaż szkoła w Ceradzu nie należy do największych w Gminie, to zgodnie z złożeniami fundacji, festyn odbywa się co roku w innej miejscowości. Zyskało to również uznanie Wójta naszej gminy, który przybył na otwarcie imprezy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu, Dyrektorowi i pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania należą się licznym wolontariuszom, którzy niedzielne popołudnie poświecili by sprawić dzieciom radość

DZIĘKUJEMY

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską Życie”

Barbara Nowak i Violetta Ciesielska