SPRAWOZDANIE

AKTUALNOŚCI

ZARZĄD FUNDACJI

RADA FUNDACJI

KRONIKA

Zaproszenie na Festyn 2015 PDF Drukuj Email

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !!!!

FUNDACJA BARBARY NOWAK

Niedziela  z rodziną…..

V Festyn „Otoczmy Troską Dzieci

…z potrzeby serca…

W niedzielę, 6.09.2015 od godz. 15-18.00 w Szkole Podstawowej im. „Arkadego Fidlera” w Przeźmierowie odbędzie się kolejny , piąty festyn z cyklu „Otoczmy Troską Dzieci” organizowany przez Fundację „Otoczmy Troską  Życie” we współpracy z Gminą Tarnowo Podgórne. Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wspólne pożegnanie lata na świeżym powietrzu. Pragniemy zachęcić rodziców do spędzania  wolnego czasu z dziećmi przy zabawach, zajęciach plastycznych i sportowych w oderwaniu od komputerów i telewizji. Promowanie wartości rodzinnych i zdrowia ,  a co za tym idzie i ochrona życia to główny cel statutowy fundacji.

Z okazji 100 rocznicy urodzin wybitnego poety i duszpasterza  ks. Jana Twardowskiego chcemy zwrócić uwagę na jego życie i twórczość. Bardzo bliskie celom fundacji jest jego przesłanie , iż nie ma w życiu nic ważniejszego, niż spotkanie z drugim człowiekiem:     ...Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą... które jest  hasłem tegorocznego festynu. W celu pogłębienia wiedzy  o ks. Janie Twardowskim dzieci wezmą udział w konkursie, przedstawią montaż poetycki oraz otrzymają  jego książki.

Będziemy mogli podziwiać młodych artystów z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Modraki”, Chóru „Vivace” z Zespołu Szkół z Pamiątkowa oraz grupę teatralną z Zespołu Szkół Specjalnych nr 109  w Kiekrzu.

Jak co roku nie zabraknie konkursów w różnych grupach wiekowych, wspólnych pląsów i festynowych atrakcji. Zapraszamy dzieci do konkursu wiedzy ekonomicznej , konkursu plastycznego oraz małych sportowców wraz z rodzicami do konkursu na strzelca piłkarskiego . Młodsi i dorośli będą mogli sprawdzić swoje umiejętności  na strzelnicy przygotowanej przez Bractwo Kurkowe. Chętnych do poznania techniki decoupage zapraszamy na krótki kurs.

Harcerze ze szczepu  ZHP  „Błękitna Czternastka”” przeprowadzą praktyczne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy .Dla rodziców przygotowujemy konsultacje z lekarzem ,  ortopedą, logopedą i dietetykiem.

Kontynuujemy również  akcję „ Jedzmy polskie jabłka”, która cieszyła się w zeszłym roku dużym powodzeniem.

Zarząd Fundacji „Otoczmy Troską  Życie”

Barbara Nowak i Violetta Ciesielska